Sayfa Yükleniyor...

Hizmet Sözleşmesi

 • Ödeme
  Yazılım ücreti, kurulumdan önce müşteriden talep edilmektedir. Yazılımda yıllık kiralama ücreti ve aidat ödemesi yoktur.
 • Lisanslama
  Satın alınan yazılım, alan adına (domain) lisanslanan bir yazılım olduğundan dolayı ücret iadesi, domain adı değişimi veya satış iptali yapılamamaktadır. Yazılımlarımız açık kaynak kodlu bir yazılım değildir. Yazılım kodları Netbeyaz tarafından şifrelenmiş olup müşteri kodların açık kaynak olmadığını, mevcut yazılım üzerindeki PHP dosyalara hiçbir şekilde erişim talep etmek istemeyeceğini kesin olarak kabul etmiş sayılır. Müşteri, PHP yazılım dosyalarının içeriğini göremeyeceğini bilerek ve anlayarak yazılımın siparişini verir. Daha sonradan fikir değiştirmesi yada kaynak kodların içeriğini görmek istemesi gibi bir talep kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Netbeyaz hiçbir suretle müşteriye açık kaynak kodları sunmayacaktır. Müşteri lisanslama yapılmadan önce bu konuda bilgi sahibi olduğunu kesin olarak taahhüt etmiştir.
 • Lisansın Kullanımı
  Yazılım lisansını sadece belirtilen alan adı (domain) için ödemeyi yapan şahıs / kurum kullanabilir, bunların dışında hiç kimseye veya kuruma devredilemez, satılamaz ya da herhangi bir şekilde kullanımına sunulamaz.
 • Versiyonlar Arası Geçiş
  Yazılıma ait ilerleyen süreçte yeni versiyonlar çıkabilir. Yazılımlarımızda mini güncellemelerden ziyade, kapsamlı olarak (veritabanı, yazılım dosyaları ve tema yapısı) geliştirilmeler sağlanmaktadır. Bu nedenle versiyonlar arası geçiş söz konusu değildir. Mevcut müşterinin kullanmış olduğu yazılımın yeni bir versiyonu çıkmış olması halinde, yeni versiyonu kullanmak isterse, yeni bir lisans satın alması gerekmektedir. Yeni lisans satın aldığı takdirde yeni (sıfırdan) bir kurulum sağlanmaktadır. Mevcut kullandığı sistem üzerinde iyileştirme yada yükseltme sağlanamamaktadır.
 • Teknik Destek
  Teknik destek, yazılımdan kaynaklı oluşabilecek sorunları ve yazılım kullanımı hakkındaki bilgilendirme taleplerini kapsamaktadır. Bu hizmet sadece mail üzerinden sağlanmaktadır. Teknik destek süresi, yazılım satın alındıktan itibaren 12 ay süre ile geçerlidir. HTML/CSS/PHP yazılım, tasarımsal değişikliklerin nasıl yapılabileceği, programların nasıl kullanılması gerektiği vb. gerekli bilgi ve tecrübeyi Netbeyaz müşterisine teknik destek kapsamı dışında kalması sebebiyle vermemektedir. Netbeyaz; modül geliştirme, ek tasarım vb. müşteri kaynaklı istekleri gerçekleştirmeyi garanti etmez. Teknik destek hizmeti ilk 12 aydan sonra extra ücrete tabiidir. Teknik destek telefon ile sağlanmamaktadır.
 • Yedekleme ve Dosya Güvenliği
  Yazılım paketlerinin tamamında yedekleme, veri ve dosya güvenliği müşterinin sorumluluğundadır. Netbeyaz, herhangi bir şekilde yedekleme ve veri güvenliğinde oluşacak sorunlardan dolayı sorumlu tutulmayacağını açıkça bu sözleşmede belirtmiş ve müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
 • Kullanıcı Taraflı Düzenlemeler
  Yazılım dosyalarının (PHP) tümü şifreli olarak, temaya ait TPL dosyalarının tümü açık kaynak kodlu olarak gönderilmektedir. Tema üzerinde değişiklik yapabilmek için müşterinin HTML/CSS bilgisi olması gerekmektedir. Internette konu ile ilgili bir çok hazır döküman olup, HTML/CSS programlama konusunda teknik destek verilmemektedir. Müşteri kendi çalışmaları sonucunda sisteme modül dahil etmeye çalışır veya birşekilde sistem yapısı üzerine etki edecek değişiklikler yaparsa yazılımla ilgili hiç bir şekilde teknik destek sağlanmaz ve yazılımın sorunsuz çalışması ile ilgili verilen garanti devredışı kalır.
 • Copyright Etiketi Kaldırma (Netbeyaz Logosu Kaldırma)
  İzinsiz olarak temada ve kaynak kodlarda yer alan Netbeyaz logosu ve ifadesinin kaldırılması yada değiştirilmesi durumunda teknik destek hizmeti iptal edilir ve hiç bir şekilde müşteri hak iddaa edemez. Copyright etiketi ve Netbeyaz Logosunu kaldırmak veya değiştirmek için gerekli hizmetin satın alınması gerekmektedir.
 • Yazılım Kullanımı
  Netbeyaz yazılım paketlerinin hangisini almış olursanız olun yazılım içerisinde hazır olarak gelen tema ve çalışan kodlar üzerinde herhangi bir hak sahibi olamazsınız. Netbeyaz size sadece paketin kullanım hakkını verir. Dağıtamaz, kopyalayamaz, şifreli kodları kırma girişiminde bulunamaz ve kodlar üzerinde hiçbir hak talep edemezsiniz. Satın almış olduğunuz yazılımlar üzerinde size sunulan temada yapacağınız değişiklikler konusunda Netbeyaz üzerinde kesinlikle herhangi bir hak ve sorumluluk talep edemezsiniz. Sistemi kullandığınız süre boyunca tüm sorumluluk müşteriye aittir.
 • Sipariş İptali ve Alan Adı Değişikliği Talebi
  Netbeyaz yazılımlarını herhangi bir domaine kurdurduğunuzda dijital bir yazılım olduğu için siparişinizi iptal edemezsiniz. Kullanıp kullanmama konusunda tercih müşteriye ait olduğundan Netbeyaz kurulum yapıldığı andan itibaren iş akti gerçekleşmiş sayılır.
 • Netbeyaz.com’dan hizmet alan tüm müşteriler bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.